Doç. Dr. Ahmet Kaya

Doç. Dr. Ahmet Kaya

Doç.Dr.Ahmet KAYA  – Özgeçmiş
16.10.1968 tarihinde Isparta’da doğdum.
1979 yılında İzmir Gürçeşme ilkokulundan, 1982 yılında birincilikle İzmir 27 mayıs ortaokulundan, 1985 yılında İzmir Atatürk Lisesinden mezun oldum.
1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine girerek 1991 yılında mezun oldum. Mecburi hizmetimi Batman Kozluk Devlet Hastanesinde yaptım.
1992 yılında SSK İzmir Tepecik Eğitim Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji asistanlığına başlayarak 05.03.1997 de Ortopedi ve travmatoloji uzmanı oldum ve aynı hastanede çalışmaya devam ettim.
1998 yılında 3 ay süreyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D.’da artroskopi ve artroskopik ön çapraz bağ cerrahisi konularında uzmanlık sonrası eğitim aldım.
​2003 yılında yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D.’da 6 ay süreyle Ortopedik onkoloji konusunda uzmanlık sonrası eğitim aldım. Kliniğe dönüşümde Ortopedik onkoloji birimini kurarak bu konuda çalışmalarıma devam ettim. O zamandan beri Ege Üniversitesi ile paralel olarak çalışmalarıma devam ediyorum ve Ege Üniversitesi İskelet sistemi tümörleri konseyi üyesiyim.
​2004 yılında Ortopedik Board sınavında başarılı olarak Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) üyesi oldum.
​İzmir ili Sağlık Müdürlüğünce yürütülen Travma resusitasyon kurslarında eğitici olarak ve daha sonra  eğiticilerin eğitimi konularında çalıştım.
​12.01.2009’da Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti oldum.
​Halen İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Ortopedik Onkoloji ağırlıklı olarak çalışmaya devam ediyorum.
​Basketbol oynuyorum, yelken ve bisiklet sporları ile uğraşıyorum.
​Ege Pedal Bisiklet  Spor Kulübünün Yönetim kurulu üyesiyim ve kulüp doktoruyum.
​Bisikletliler Derneği İzmir Temsilciliğini yürütüyorum.
​Evliyim, 15 yaşında bir erkek çocuğum var.
​İngilizce biliyorum.