Albert Casals/ İspanya 18 Temmuz 1990

Albert beş yaşından beri seyahat etmenin hayalini kurardı. Ne yazık ki erken yaşta lösemi teşhisi kondu ve bu onun üç yıl boyunca hastaneden çıkamamasına neden oldu. Aynı zamanda bacaklarını da kullanamamaya başlamıştı.

Yine de hayatta kalmayı başardı ve ardından tekerlekli sandalyede olmasına rağmen hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi. Dünyayı dolaşmaktaki kararlılığını gören babası, ilk seyahatinde ona eşlik etti ve bilinmesi gereken tüm şeyleri Albert’e öğretti.

” Amerika’ya parasız gidemezsin” dedi buyükannesi ve ona 20 Euro verdi. Parası bittiğinde ona ihtiyacı olmadığını fark etti ve geri dönmek yerine yolculuğuna devam etti.

En gerekli iki şey olmadan dünyayı dolaşmak ? Para ve yürümek ! Başarabilecek miydi ?

Albert, insanların size her zaman yardımcı olabilecekleri konusunda ısrarcıydı. Ona görw her zaman seni bırakabilecek, sana yemek verebilecek ve de evine davet edebilecek birileri vardı.

Tüm Güney Amerika’yı, Afrika’nın bazı yerlerini ve Asya’yı dolaştı. Gittiği yerlerde tehlikenin asıl sebebi her zaman iklimdi, insanlar değil…

Albert, yolculuğunda tekerlekli sandalyenin bir engel değil, avantaj olduğunu gördü çoğu kez. Kitaplar yazdı ve bir belgeselin baş kahramanı oldu. Cesaret, karar verme ve en yüksek seviyedeki iyimserliği birçok engelli ve engelli olmayan hastaya örnek oldu.

Düzenlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s