Sevginin Ayak İzleri

Kumsal boyunca yaptığı uzun yürüyüşten sonra, dinlenmek için önüne çıkan büyük bir kayanın üzerine oturdu. Dalgaların sesini dinlerken, rüzgârın tatlı esintisini aniden yüzünde hissetti. Gökyüzündeki güneşin yakıcı sıcaklığıyla beraber, ışığını kumların üzerine gönderdiğini ve onları en değerli mücevherleri kıskandıracak bir parlaklıkla gülümsettiğini gördü. Ve aniden kendi ayak izlerini….

İzleri görebildiği en uzak noktaya kadar takip etti. Geçmişin izlerini…Elbette kendi izleriydi gördükleri…Fakat kumun üzerinde bir çift ayak izi daha vardı.

Oysa etrafında kimse yoktu. Yolu yalnız yürümüştü. Bu ikinci iz kime aitti diye bir düşündü.

Anılarını gözden geçirdi birer birer, kendi yaşamını, yaşadıklarını…Hayatının her anında bir şekilde yanında olanları…İçini büyük bir sevgi denizi kapladı.

Kumlara daha dikkatli bakınca gizemli izlerin ara ara kaybolduğunu farketti. Yaşamındaki fırtınalı dönemlere denk geliyordu izlerin kayboluşu…İsyan etti neden diye ? Neden zor zamanlarında hep yalnız kalmış ve yanında hiç kimse olmamıştı ? Düşününce kalbi kırıldı birdenbire…

Fakat aniden gerçeği gördü ve kalbinin derinliklerinden gelen gizemli ayak izlerinin sesini duydu. Ses ona şöyle diyordu : ” Her zaman seninleydim, yoldaki her adımında…Bu nedenle iki çift ayak izi görüyorsun. Ancak üzgün olduğunda ve hayat sana artık yürüyemeyeceğin kadar ağır geldiğinde seni hep ben taşıdım. O zamanlarda gördüğün ayak izleri ise bana ait, sana değil !

Yolda giderken hayat önümüze türlü engeller çıkarır. Tablo zaman zaman karmaşıklaşır, ağırlaşır, dünyamız alt üst olur. Gözlerimiz görmez, duyularımız hissetmez olur. Yalnız hissederiz kendimizi…

Ancak zor dönemlerimizde o kadar çok şey vardır ki bizi yaşama bağlayan, yaşamı berraklaştıran, aydınlatan ve anlamlandıran…Aldığımız her nefeste; kalpten derinden bağlandığımız bize iyi gelen tüm sevdiklerimiz, ailemiz, dostlarımız, arkadaşlarımız, bizi sevgisiyle kuşatan tüm canlılar ve yaşamımıza anlam katan her bir detay çok önemlidir.

Bu şekilde tablo berraklaşır, canlanır aniden yaşam bulur sevginin gücü, nefesi ve teşekkürüyle…

Düzenlenmiştir

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s